98,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam53951Nie polecam717

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
4.9
Obsługa kupującego
4.9

Złote zasady świeżego przechowywania żywności
Złote zasady świeżego przechowywania żywności

Przechowywanie żywności potrafi spędzać sen z powiek nie jednej Pani domu i nie jednemu Panu domu :) 
Każdy z nas chyba niejednokrotnie, po otwarciu lodówki natykał się na wysuszoną wędlinę bądź sery czy też dania, których świeżość niestety pozostawiała wiele do życzenia, często nadając się już tylko do wyrzucenia. 

Dzisiaj podzielimy się z Wami 3 najczęstszymi błędami w przechowywaniu żywności, których możecie uniknąć przechowując swoje produkty w plastikowych pojemnikach. 

1) Nie przechowuj żywności w folii. 
Większość sklepów, zakupioną żywność pakuje w folię spożywczą lub w jednorazowe woreczki foliowe. Jest to rozsądne rozwiązanie na czas transportu żywności do domu, jednak długotrwałe przechowywanie produktów spożywczych w folii, która nie przepuszcza powietrza i uniemożliwia cyrkulację, tworząc idealne środowisko rozwoju dla bakterii i drobnoustrojów odpowiedzialnych za gnicie i powstawanie pleśni. 

2) Przechowywanie żywności na talerzu czy też w miseczkach prowadzi do jej wysychania 
Alternatywą do przechowywania w folii spożywczej jest często przechowywanie zakupionych produktów na talerzu bądź w miseczkach. Takie rozwiązanie skutkuje bardzo szybkim wysychaniem wędlin, serów, więdnięciem warzyw.  Niektórzy, przykrywają miseczki folią spożywczą, co w sumie prowadzi do sytuacji opisanej w punkcie 1. 

3) nieprzyjemny zapach w lodówce 
To kolejny, niezbyt przyjemny rezultat, przechowywania żywności w otwartych miseczkach lub na talerzykach, tackach czy deseczkach.  Po obiedzie została Ci jedna porcja, nakładasz ją do miseczki, wstawiasz do lodówki i po kilku chwilach, otwierając ponownie lodówkę czujesz unoszący się w niej zapach wymieszanych poszczególnych potraw. Unikniesz takiej sytuacji przechowując swoje potrawy w pojemnikach plastikowych. 

 

Dzięki przechowywaniu w pojemnikach plastikowych przedłużysz świeżość swojej żywności nawet pięciokrotnie, unikniesz mieszania się smaków i zapachów oraz zadbasz o higienę w swojej lodówce / zamrażarce a także zadbasz o porządek w lodówce :) 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium